دلار
فارسی
جستجو
صفحه مقالات و اخبار

کلر

کلر

کلر با فرمول شیمیایی Cl2 و با نام لاتین Chlorine به کار می رود. کلرید قابلیت اکسید کنندگی بالایی دارد و برای سفید سازی پارچه‌ها و به عنوان ضد عفونی‌کننده رایج در استخر شنا و تمیزی و بهداشت مورد استفاده قرار می‌گیرد. گاز کلر دارای بوی بسیار بد و خفه‌کننده و بسیار سمی و غیرقابل اشتعال است. کلر موجب تحریک دستگاه تنفسی شده و گاز CL2 باعث تورم غشای مخاطی و در حالت مایع موجب سوختگی پوست می‌شود. مقدار ۳٫۵ پی پی ام کلر لازم است تا به عنوان بویی متمایز شناخته شود و مقدار ۱۰۰۰ پی پی ام گاز CL2 کشنده است.

سنسور گاز کلر

سنسور گاز کلر یا حسگر گاز کلر Chlorine Gas Sensor برای تشخیص غلظت گاز کلر بکار می رود. سنسور گاز CL2 به مدار راه انداز الکترونیکی نیاز دارد. انواع سنسور گاز کلر از نوع الکتروشیمیائی می باشند. خرید سنسور گاز کلر برای ساخت و تولید انواع دتکتور گاز کلر، سنجش گاز کلر، آلارم دهنده کلر و آشکارساز کلر در مصارف صنعتی مخصوصا تصفیه خانه های آب و فاضلاب بکار می رود. لیست قیمت سنسور کلر به شرکت سازنده، رنج اندازه گیری طول عمر و دقت سنسور کلر بستگی دارد. فروش سنسور کلر توسط شرکت هویار بصورت سفارشی انجام می شود. سنسور کلر مایعات با سنسور گاز کلر متفاوت می باشد.

دتکتور گاز کلر

دتکتور گاز کلر Chlorine Gas Detector یک نوع آشکارساز گاز کلر می باشد. معمولا از دتکتور کلر برای تشخیص نشتی گاز کلر در یک محیط صنعتی استفاده می شود و خرید دتکتور گاز کلر به صنایعی که احتمال نشت گاز کلر مثل تصفیه خانه های آب و فاضلاب و استخرهای شنا توصیه می شود. انواع دتکتور گاز کلر دارای خروجی های رله ای می باشند که قابلیت روشن کردن آژیر و چراغ هشدار را دارند. قیمت دتکتور گاز کلر بستگی به نوع سنسور، دقت سنسور، طول عمر و برند سازنده دارد. فروش دتکتور گاز کلر توسط شرکت هویار بصورت سفارشی در انواع رنج های اندازه گیری و با استفاده از سنسورهای اروپائی و آسیائی در باکس پلاستیکی و باکس ضد انفجار با گواهینامه ATEX و IECEx انجام می شود.

ترانسمیتر گاز کلر

ترانسمیتر گاز کلر Chlorine Gas Transmitter دستگاهی است که برای اندازه گیری و سنجش گاز کلر بکار می رود. معمولا سنسورهای بکار رفته در ترانسمیتر کلر از سنسور کلر بکار رفته در دتکتور کلر دقیق تر می باشد. عموما در ترانسمیتر CL2 هدف اندازه گیری گاز کلر است. خرید ترانسمیتر گاز کلر در آزمایشگاهها برای اندازه گیری و صنایعی که احتمال نشت گاز کلر مثل استخرهای شنا و تصفیه خانه های آب و فاضلاب اجباری می باشد. شرکت دانش بنیان هویار انواع ترانسمیتر گاز کلر با خروجی های استاندارد: ولتاژ 0 تا 10 ولت (0to10V) و خروجی جریان 4 تا 20 میلی آمپر (4to20mA) و MODBUS/RTU و رله ای در انواع باکس پلاستیکی و باکس ضد انفجار با گواهینامه ATEX و IECEx  تولید می کند. قیمت ترانسمیتر گاز کلر بستگی به نوع سنسور، دقت سنسور، طول عمر و برند سازنده دارد. فروش ترانسمیتر گاز کلر توسط شرکت هویار بصورت سفارشی در انواع رنج های اندازه گیری انجام می شود.

نظرات
نوشتن نظر بستن صفحه نظرات