اخبار

اخبار
1394/09/20 20:27

کاهش انتشار دی اکسید کربن سوخت های فسیلی در جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محققان پروژه کربن جهانی به سرپرستی دانشگاه استنفورد اعلام کردند که انتشار سالانه دی اکسید کربن جهان ناشی از سوخت های فسیلی در سال ۲۰۱۵ کاهش نسبی داشته است.

به گفته محققان، این نتیجه شگفت انگیز در مقایسه با رشد سریع انتشار گاز دی اکسیدکربن قبل از سال ۲۰۱۴ است، از اینرو نیاز به انجام اقداماتی در راستای تثبیت و کاهش دائمی روند انتشار جهانی CO2 باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

راب جکسون، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه استنفورد، در این باره می گوید: در سال ۲۰۱۴، سرعت انتشار گاز CO2 ناشی از سوخت های فسیلی فقط ۰.۶ درصد افزایش داشته است. پیش بینی می شود امسال، کل میزان انتشار این گاز ثابت ماده یا به طور نسبی کاهش یابد.

به گفته یکی دیگر از محققان این مطالعه، «کاهش مصرف زغال سنگ در چین نقش قابل توجهی در کاهش انتشار گاز دی اکسیدکربن جهان دارد. بعد از یک دهه افزایش سریع این گاز، نرخ انتشار CO2 در چین در سال ۲۰۱۴ به ۱.۲ درصد کاهش یافت و پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۵ تا ۳.۹ درصد کاهش یابد

محققان دریافتند که چین در سال ۲۰۱۴ اولین منتشرکننده گاز CO2 در جهان بوده و ۲۷ درصد سهم جهانی مربوط به این کشور بوده است. بعد از چین، ایالات متحده آمریکا با ۱۵.۵ درصد، اتحادیه اروپا با ۹.۵ درصد و هند با ۷.۲ درصد قرار دارند.

 منبع: خبرگذاری مهر

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :