اخبار

اخبار
 • یک هزار کیلوگرم تخم مرغ فاسد در آستارا کشف شد

  فرمانده نیروی انتظامی آستارا از کشف و ضبط یک هزار کیلوگرم تخم مرغ فاسد در این شهرستان خبرداد.
 • ۶۰ درصد قیمت مرغ تهران را فروشندگان بی‌نام و نشان میدان بهمن تعیین می‌کنند

  یکی از مسائلی که بازار داخل را با مشکل روبه‌رو کرده، ضعف در صادرات است. حل این مشکل به جنبه‌های مختلفی بستگی دارد که بخشی از آن...
 • بررسی تاثیر دی اکسید کربن بر روی سازه های بتن آرمه

  امروزه با گسترش روز افزون شهرها و توسعه سریع صنعت، میزان آلاینده های هوا و تولید گازهای گلخانه ای از جمله دی اکسید کربن روند رو به افزایشی را نشان می دهد. در جهان سالانه 1.6 میلیارد تن سیمان تولید می شود و به ازای تولید هر یک تن سیمان پرتلند نیاز به 1.4 گیگاژول انرژی است. لذا، در ازای تولید هر تن سیمان تقریباً یک تن گاز CO2 به اتمسفر وارد می گردد که می توان گفت هفت درصد دی اکسید کربن موجود در اتمسفر به دلیل تولید سیمان می باشد. همین دی اکسید کربن به عنوان یکی از آلاینده های مضر، نقش به سزایی را در تخریب سازه های بتن آرمه بازی می کند.
 • هیدروپونیک

  کشت هیدروپنیک یا آبکشت شیوهٔ کشت بدون خاک می‌باشد. در این نوع کشت متخصصان نیازهای غذایی گیاه را اندازه‌گیری کرده و به جای خاک با استفاده از آبی که به گیاه داده می‌شود با افزودن عناصر ماکرو و میکرو و نگهداشتن گیاه توسط مواد نگهدارنده بی‌اثر مانند پرلیت عملاً نیاز به خاک منتفی می‌شود.

 • منابع دی اکسید کربن در گلخانه

  دي اكسيد كربن را مي توان از سوزاندن سوختهاي پاية كربن مانند گاز طبيعي، پروپان، نفت سفيد و يا اينكه مستقيماً از تانكهاي مخصوص نگهداري دي اكسيد كربن خالص تهيه نمود. البته هر يك از منابع فوق الذكر داراي مزايا و معايب بالقوه اي مي باشند. وقتي كه گاز طبيعي، پروپان يا نفت سفيد سوزانده مي شود، تنها دي اكسيد كربن توليد نمي شود؛ بلكه همراه با آن حرارت نيز توليد مي شود، كه به طور طبيعي موجب گرم شدن سيستم مي شود. بايد توجه داشت كه احتراق ناقص يا سرايت مواد سوختي به داخل گلخانه، مي تواند منجر به از بين رفتن گياهان شود.
 • دی اکسید کربن در گلخانه

  سالهاي زيادي است كه به منافع غني سازي دي اكسيد كربن در گلخانه ها، براي افزايش رشد و توليد گياهان پي برده شده است. دي اكسيد كربن يكي از ضروري ترين اجزاء فتوسنتز مي باشد. فتوسنتز يك فرآيند شيميايي است كه انرژي نور خورشيد را براي تبديل دي اكسيد كربن و آب به مواد قندي در گياهان سبز مورد استفاده قرار مي دهد؛ سپس اين مواد قندي در خلال تنفس گياه براي رشد آن مورد استفاده قرار مي گيرند.
 • ثبت جدید جهانی غلظت گاز دی اکسید کربن

  طبق گزارش سازمان ملی اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA)، متوسط ماهانه غلظت جهاني دي اكسيد كربن،‌ در مقايسه با آمار ثبت شده مربوطه، براي اولين بار از ميزان ppm 400 در ماه مارچ بيشتر گرديد. غلظت هاي موجود در اتمسفر در حال حاظر طي ميليون ها سال بي‌سابقه مي‌باشند.
 • روشی جدید برای جداسازی هیدروژن از متان بدون تولید دی اکسید کربن

  گاز طبیعی یکی از منابع اصلی سوختی در ایالات متحده‌ی آمریکا به حساب می‌آید که حجم بیشتر آن را متان تشکیل داده است. طبق آمار منتشر شده نزدیک به ۲۸ درصد از انرژی شهروندان آمریکایی از گاز طبیعی است که با سوخت آن، دی اکسید کربن آزاد می‌شود. پیدا کردن راهی جدید برای سوخت متان یکی از موضوعات مهم در مراکز تحقیقاتی به شمار می‌رود.

 • کاهش انتشار دی اکسید کربن سوخت های فسیلی در جهان

  به گزارش خبرنگار مهر، محققان پروژه کربن جهانی به سرپرستی دانشگاه استنفورد اعلام کردند که انتشار سالانه دی اکسید کربن جهان ناشی از سوخت های فسیلی در سال ۲۰۱۵ کاهش نسبی داشته است.

  به گفته محققان، این نتیجه شگفت انگیز در مقایسه با رشد سریع انتشار گاز دی اکسیدکربن قبل از سال ۲۰۱۴ است، از اینرو نیاز به انجام اقداماتی در راستای تثبیت و کاهش دائمی روند انتشار جهانی CO2 باید
 • از نشانه های سرما خوردگی تا مسمومیت با گاز مونو اکسید کربن

  دکتر محمد رضا کریمی پزشک عمومی درگفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان گفت : هر سال ده ها نفر که علائمی مانند سر درد، ضعف ، تهوع و گیجی را تجربه می کنند و به تصور خود به سرماخوردگی و یا آنفولانزا مبتلا شده اند، دچار مسمومیت با گاز منو اکسید کربن هستند که بسیار خطرناک است.برخی از این افراد از مسمومیت با این گاز بهبود می یابند ولی متأسفانه برخی نیز جان خود را از دست می دهند

صفحه 1 از 2 < 1 2 >

Feed